איחור באבחון סרטן ומחלות ממאירות - רשלנות רפואית

איחור באבחון סרטן ומחלות קשות – רשלנות רפואית

לא ניתן להפריז בחשיבות האבחון המוקדם של מחלת הסרטן, ושל מחלות ממאירות אחרות.  כל רופא סביר, נדרש להתייחס בשיא הרצינות, לסימנים המעלים חשד להתפתחות מחלה ממארת. למרבה הצער, במקרים רבים, מאובחנת המחלה באיחור ניכר והתוצאה היא, שחולים רבים נפגעים, עקב אבחון מאוחר של מחלות ממאירות כגון: גידולים סרטניים ו/או מחלות קשות אחרות.

כאשר מחלה ממארת אובחנה באיחור משמעותי, אנו בוחנים האם המערכת הרפואית פעלה כלפי החולה על פי סטנדרט רפואי סביר. למשל:

האם הופנה החולה לביצוע הבדיקות המתבקשות?

האם הבדיקה  הקלינית של הרופא אמורה היו לגלות סימנים מחשידים?

האם הופיעו בתוצאות של בדיקות שהיו לרופא סימנים מחשידים לגבי קיומה של המחלה הממארת?

ראוי לזכור שלא כל אבחון מאוחר של מחלה – נובע מרשלנות רפואית.

יחד עם זאת, ישנם מקרים רבים מאד, שבהם היו בידי הרופא די נתונים על מנת להביא לאבחון מוקדם של מחלה ממארת, אך הרופא התרשל והחמיץ אותם, בכך שלא התייחס אל התלונות ברצינות מספקת, ו/או החמיץ מידע משמעותי שהיה קיים בבדיקות שבפניו, ו/או לא הפנה את החולה לביצוע בדיקות נוספות ומתבקשות.

במסגרת הכנת התיק לקראת הגשת תביעה, אנו פועלים על מנת להתחקות על תהליך קבלת ההחלטות הרפואיות, מאתרים את נקודות הכשל, בהם המערכת לא פעלה על פי סטרדרט רפואי סביר ומגישים חוות דעת רפואית אשר תומכת בטענות אלה ומצביעה על הרשלנות.

כמו כן, אנו מצביעים על הנזק הרפואי שנגרם לחולה, עקב האבחון המאוחר של המחלה ומה היה צפוי אלמלא הרשלנות הרפואית – וגם טענות אלה, אנו תומכים בחוות דעת של רופא, המתמחה בתחום הספציפי.

במקרים רבים מאד, גילוי מחלה ממארת בשלביה המוקדמים, מגדיל משמעותית את סיכויי ההחלמה ממנה ומונע נכויות קשות, סבל רב ותמותה.

מטבע הדברים, כאשר עקב רשלנות רפואית לא נעשה אבחון מוקדם, והמחלה התפשטה בגוף ושלחה גרורות, נכון וראוי להגיש תביעה בגין הרשלנות רפואית והנזק אשר נגרם בעטיה.