תאונות דרכים

תאונות דרכים

סכום הפיצוי בתביעה בגין תאונת דרכים יכול לנוע בין אלפי שקלים בודדים במקרים  קלים ועד 10,000,000 ₪ ויותר – במקרים קשים.

ישנה חשיבות גדולה, כי תביעות בגין נזקים קשים שנגרמו בתאונת דרכים, יטופלו על ידי עורך דין הבקיא בתחום.

מערכת החוקים והכללים המשפטיים הרלוונטיים לתאונות דרכים, הינה מיוחדת, ונדרשים בה בקיאות וניסיון. קיימים עשרות כללים מיוחדים לסיטואציה של תאונת דרכים, אשר היכרות וניסיון בשימוש בהם – עשויים להיות בעלי משמעות קריטית עבור הלקוח.

כך למשך, נפגע תאונת דרכים, עשוי להיות זכאי לפיצוי מלא, גם אם נהג ברכב ללא ביטוח חובה.

כמו כן, נפגע תאונת דרכים, זכאי במקרים מסוימים, לקבל כדין, "כפל פיצוי" כלומר פיצוי גבוה יותר מסך נזקיו! לצורך מימוש זכות זו – חייב עורך הדין להכיר את הכללים ולנקוט בפעולות המתאימות.

הפיצוי "העודף" אותו יכול הנפגע לקבל במקרים אלה, יכול להגיע ל"כפל פיצוי" בסך של מיליון ₪ (1,000,000 ₪!) ויותר!

ניסיונו של עורך הדין בתביעות נזקי גוף אינו עניין שולי, אלא שיכולה להיות לו משמעות בשיעור של אלפי אחוזים בסכום הפיצוי שיקבל הלקוח.

למשל, במשרדנו התקבלה תביעה בגין "תאונה קלה". בטרם הועבר התיק למשרדנו חברת הביטוח הציעה, כי לסילוק התביעה ישולם לנפגעת סך של 6,500 ₪, ולאחר מכן,  שופרה ההצעה ל 7,500 ש"ח בלבד. בעקבות זאת הועבר התיק למשרדנו. במסגרת ההליכים שניהל משרדנו שולמו לתובעת, בסופו של דבר, פיצויים בסך של למעלה מ 885,000 ₪ (!), זאת, בנוסף למאות אלפי ₪ שהתובעת קיבלה ותקבל מהביטוח הלאומי!!!

במקרה אחר, ייצג משרדנו רוכב אופנוע אשר נפגע בתאונה. על פי חוות הדעת אשר ניתנו על ידי המומחים אשר התמנו מטעם בית המשפט, נקבעו נכויות נמוכות יחסית. בעקבות זאת, ננקטו בקשות והליכים מתאימים אשר הובילו להכפלת שיעור הנכות ואף למעלה מכך. משמעות הדבר היתה תוספת של מליוני ש"ח לפיצוי אותו צפוי היה התובע לקבל.  התובע פוצה בסופו של יום בסך של למעלה מ 5,000,000 ש"ח,זאת בנוסף לתגמולי ביטוח לאומי בשווי של מאות אלפי ש"ח.

על כן, מומלץ כי במקרה של תאונות דרכים – בעיקר כאלה עם נכויות קשות ופגיעות קשות, יטופל התיק על ידי עורך דין אשר בקיא בתחום ועוסק בו באופן יום יומי.

משרדנו מייצג אך ורק תובעים בגין תאונות דרכים, בעיקר תאונות אשר בהן נגרמה נכות קשה. במסגרת זו, היו למשרדנו הצלחות משמעותיות ביותר ולקוחותינו זכו לפיצויים ותגמולים, בהיקף גדול ביותר.